firma-24.pl

Leczenie blizn

image

Leczenie blizn – Cicalux

CicaLux to innowacyjne urządzenie przeznaczone do zmniejszania blizn oraz leczenie blizn po niedawnych lub starych cesarskich cięciach. To jest już mocny argument: rzeczywiście, nie ma potrzeby rozpoczynania, tak jak ja, zaraz po cesarskim cięciu, ponieważ leczenie działa również na stare blizny. Urządzenie pochodzi z Belgii i producenci zapewniają, iż poprawi wygląd blizny w ciągu 60 dni, dzięki unikalnej technologii, która łączy trzy terapie w celu wygładzenia blizny po cesarskim cięciu, o której opowiem poniżej.

Poznaj historię Aurelle

Witam wszystkich, dzisiaj pomówimy o bliznach po cesarskim cięciu oraz wygładzaniu twojej blizny po cesarskim cięciu za pomocą CicaLux. Jak wiecie, urodziłam córeczkę 7 grudnia 2020 r. poprzez zaplanowane cesarskie cięcie, z powodu powikłania łożyskowego wykrytego podczas ciąży (a placenta previa). Wyjaśniłam Wam tą sytuację kiedy opisywałam historię mojej ciąży, a także opowiedziałam Wam o dniu porodu w mojej historii porodu. Krótko mówiąc, to straszne cesarskie cięcie jest już za mną i poszło bardzo dobrze (PHEW!), to wszystko  dało mi wielką radość bycia mamą prawdziwego małego cudu, który od tego czasu napełnia mnie szczęściem.

Więc oto jesteśmy dzisiaj, około 3 miesięcy po porodzie. Czuję się świetnie, bardzo szybko doszłam do siebie i muszę powiedzieć, że moja blizna jest już na prawdę piękna. Czas? Tak. Naturalna zdolność ciała do zamykania się rany i leczenia? Też. Ale także dzięki zabiegowi CicaLux, który stosowałam przez 60 dni po porodzie. Leczenie blizn to temat o którym chce opowiedzieć, aby inne matki po cesarskim cięciem mogły je odkryć i skorzystać z niego, jeśli oczywiście zechcą.

Leczenie blizn Cicalux jak to działa?

Urządzenie lecznicze CicaLux zapewnia potrójną terapię dla naszej blizny po cesarskim cięciu: działanie silikonu medycznego, termoterapię i terapię związaną ze zmniejszeniem napięcia. W opakowaniu znajduje się zestaw składający się z:

  • Arkusza wykonanego z silikonu medycznego, który utrzymuje bliznę nawilżoną, działa jak „druga skóra” i pomaga bliźnie wyblaknąć oraz złagodzić ją
  • kamienia bazaltowego (który można podgrzać, aby wykonać terapię cieplną oraz pomóc w naprawie tkanki skórnej i złagodzić ból)
  • 60 jednorazowych taśm samoprzylepnych redukujących napięcie (które łagodzą ból i zapobiegają otwieraniu się blizny – co ułatwia leczenie blizn.

Leczenie blizn, blizny pooperacyjnych wielokrotnie nagradzany wyrób medyczny.